Treningi rodzinne

trening rodzinny Warszawa

Zapraszamy rodziców i dzieci na bezpłatne treningi rodzinne – spędź z dzieckiem aktywnie wspólny czas!

Treningi rodzinne to zabawy z elementami judo, które mają za zadanie popularyzację sportu u dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zachęcenie do wspólnej, łączącej pokolenia aktywności fizycznej. Prowadzone przez nas zajęcia sprzyjają budowaniu nawyku regularnej, systematycznej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.
Treningi rodzinne maja uzmysłowić rodzicom, że oprócz tego, że niosą ze sobą niezaprzeczalne wartości prozdrowotne i społeczne, mogą być doskonałą zabawą dla całej rodziny.

Ogólnopolski projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZJudo oraz klubów sportowych propagujących zdrowie i aktywny styl życia.

Dołącz do zabawy!

Nie przegap szansy – daj zdrowy i dobry przykład swojemu dziecku!

trening rodzinny Ursynów

Jaki jest cel projektu i jak będzie realizowany?

Treningi rodzinne i pokazy zostaną przeprowadzone we wrześniu i październiku 2014 roku na terenie Warszawy i okolic w placówkach oświatowych oraz klubach sportowych. Celem zadania jest przede wszystkim popularyzacja judo i zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zachęcenie do wspólnej, łączącej pokolenia aktywności fizycznej. Treningi rodzinne – zabawa z judo mają pokazać rodzicom, że zajęcia sportowe, oprócz tego, że niosą ze sobą niezaprzeczalne wartości prozdrowotne i społeczne, mogą być doskonałą zabawą dla całej rodziny. Ponadto zajęcia sportowe z elementami judo, a więc sztuki walki, promują także wartości wychowawcze i edukacyjne. Rodzinna atmosfera, różnorodny dobór metod treningowych i wprowadzanie elementów technicznych poprzez zabawę sprawiają, że zajęcia sportowe judo stają się przyjemnością i rozrywką dla całej rodziny, co z kolei sprzyja budowaniu nawyku regularnej, systematycznej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.
Celem treningów z elementami judo jest również obalenie błędnego przekonania, iż judo jest dyscypliną z różnych powodów nieodpowiednią dla dziewcząt czy dla dzieci w ogóle, ponadto mylnie jest kojarzone z innymi, bardziej agresywnymi sportami walki.

Treningi rodzinne w Warszawie (4)

Treningi rodzinne będą przykładem typowego treningu judo dla dzieci, jakie prowadzone są w klubach sportowych, a więc obejmować będą elementy zabaw ruchowych, gier sprawnościowych, naukę bezpiecznego upadania, elementy rywalizacji, ćwiczenia w parach, grupach oraz zespołach, elementy gimnastyczne i korekcyjne, wprowadzenie elementów technicznych poprzez zabawę oraz akcent etyki judo – szacunek do kolegów i koleżanek oraz do trenera.

Treningi prowadzi m.in. Krzysztof Wiłkomirski – dwukrotny olimpijczyk w judo 2004 i 2008, medalista mistrzostw świata i Europy, 10-krotny Mistrz Polski seniorów.

Dołącz do zabawy!

Informacje i zapisy pod numerem telefonu 792 08 0 093 i mailem treningirodzinne@gmail.com

Pierwszeństwo udziału w treningach rodzinnych mają osoby, które wcześniej nie uczestniczyły w takich zajęciach. Osoby, które chciałyby wziąć udział ponownie, są wpisywane na listę rezerwową i w momencie wolnych miejsce, wysyłamy informację o możliwości dołączenia.

Na treningach obowiązuje strój sportowy – koszulka i spodnie (w przypadku Gocławia – z długimi nogawkami), woda do picia i obuwie na zmianę (ćwiczymy na bosaka, ale po Klubie poruszamy się w zmienionym obuwiu).

Podczas treningów prowadzona jest relacja fotograficzna i filmowa w celu dokumentacji zajęć oraz promocji działań UKS MUSU. Przystąpienie do treningów jest równoznaczne ze zgodą na wykonywanie dokumentacji.

Harmonogram pokazów i treningów rodzinnych w Warszawie i okolicy:

(harmonogram może ulegać zmianom)

Informacje o kolejnych zapisach na treningi rodzinne są umieszczane w AKTUALNOŚCIACH

TYDZIEŃ I (1-7.09.2014)
Pokazy w szkołach i przedszkolach
Trening rodzinny: UKS MUSU Gimnazjum nr 92, ul. Koncertowa 4, 02-787 Warszawa – Ursynów – 7.09.2014
TYDZIEŃ II (8-14.09.2014)
Pokazy w szkołach i przedszkolach
Trening rodzinny: UKS MUSU Szkoła Podstawowa nr 312, ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa – Gocław – 14.09.2014
TYDZIEŃ III (15-21.09.2014)
Pokazy w szkołach i przedszkolach
Trening rodzinny: UKS MUSU Gimnazjum nr 92, ul. Koncertowa 4, 02-787 Warszawa – Ursynów – 21.09.2014