Funnyjudo (4-6 lat)

Twórcą JUDO jest Jigoro Kano i choć żył on w XIX wielu jego piękne zasady są aktualne do dziś:

 

1. Czynić tak, aby było jak najbardziej efektywne współdziałanie ciała i umysłu
2. JU – Ustępować, aby zwyciężyć (inaczej: jeśli ktoś cię pcha, to go pociągnij; jeżeli cię ciągnie, to go pchnij)
3. Serioku Zeno – Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku
4. Jita Kjioei – Przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogólnego
5. Doskonalić samego siebie

 

I właśnie w oparciu o te zasady prowadzimy „Funny Judo” dla najmłodszych. To zajęcia łączące gry i zabawy oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami akrobatyki i ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę oraz koordynację dziecka. W naszych zajęciach wprowadzamy elementy integracji sensomotorycznej oraz ćwiczenia rozwijające koncentrację i pracę mózgu małego dziecka. W „Funny Judo” nie zapominamy także o elementach judo. Uczymy bezpiecznie upadać unikając złamań oraz urazów głowy w życiu codziennym np. lód na chodniku, jazda na rowerze czy rolkach, jazda na nartach.
Funny Judo” wyrabia u dzieci umiejętność zdrowej rywalizacji z zasadami fair play oraz uczy pokonywać gorycz porażki.
Stopień intensywności ćwiczeń dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci.
Zajęcia „Funny Judo” prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów posiadających uprawnienia.
JUDO ze względu na swój unikalny ogólnorozwojowy charakter, idealnie wspomaga prawidłowy rozwój dziecka zarówno fizyczny jak i psychiczny. W wielu krajach na całym świecie zostało wprowadzone jako obowiązkowe zajęcia w szkołach i przedszkolach jako podstawowe zajęcia wychowania fizycznego.
Jesteśmy profesjonalni, elastyczni, otwarci na wszelką współprace.

 

„Funny Judo” z klubem JUDO „MUSU” – to zabawa, zdrowie, przygoda, uśmiech Twojego dziecka!

 

„Funny Judo” w pigułce:
• treningi w grupach wiekowych 4-6 lat.
• ćwiczenia ogólnorozwojowe na bazie treningu judo z elementami akrobatyki, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych – Funny Judo i Judo są znakomitym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej.
• „Funny Judo” to również ćwiczenia z elementami gimnastyki korekcyjnej, które umożliwią młodemu adeptowi Judo zdrowy rozwój fizyczny. „Funny Judo” i Judo są najczęściej polecanym sportem dla dzieci przez lekarzy i fizjoterapeutów.
• to ćwiczenia, które rozwijają sprawność fizyczną, kształtują charakter, a przy okazji są świetną zabawą.
• zajęcia odbywają się na profesjonalnej, bezpiecznej macie do judo (tatami) i na miękkich materacach. Trudne elementy (rzuty, chwyty) mali zawodnicy ćwiczą kolejno w parach pod okiem trenera.
• szczególną uwagę zwraca się na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, tak aby zmniejszyć ryzyko narażenia życia oraz wszelkiego rodzaju urazów głowy, zwichnięć, złamań oraz skręcenia kończyn. Tą umiejętność przydaje się przez całe życie.
• judo mogą ćwiczyć wszystkie przedszkolaki 4 – 6 lat, zarówno te które rozpiera energia, jak i spokojne maluchy.
• trening prowadzony jest w szybkim tempie, ćwiczenia są szybko zmieniane i dopasowane do możliwości młodych ćwiczących.
• najważniejsze w tym sporcie jest rozwijanie samego siebie, a nie walka.

 

Funny judo to uśmiech i zdrowie Twojego dziecka!!!

 

——————————————
Polecamy artykuły do przeczytania:
1. Czym jest Judo?
2. Dlaczego Judo i do tego właśnie w klubie „Musu”?
3. Dlaczego warto zapisać dziecko na judo?
4. Judo czyli łagodna droga.
5. Dziecięce judo a sport kwalifikowany.
6. Maluch na zajęciach – same korzyści!